Bu sitede 18 Yaşından küçükler için uygunsuz içerik bulunabilir.Eğer yasal koşullara uymuyorsanız siteyi derhal terk ediniz.
Bu Sitede Genel ahlak ve geleneklere aykırı meteryaler bulunabilir . ...
BU WEB SİTESİ SATILIKTIR.

BU SİTEYE REKLAM VERMEK İSTERMİSİNİZ?

  Masaj   |  Spa  |   Hamam   |  Aromaterapi   |  Görüşler   |  Turkey Travel Planner
 

Masaj : Masaj Fransıca kökenli bir kelimedir ve okşamak anlamına gelir piskolojik ve fiziksel alanda uygulanabilir fiziksel anlamda Hasta ve yorgun bir organın rehabilitasyonu; yani yeniden eski duruma dönmesi için organizmanın sathı üzerine tatbik edilen sistemli ve belirli mekanik enerji ile derinlerde anatomik, fizyolojik, fonksiyonel en yüksek tesir meydana getiren ameliyeler manzumesidir.

Masaj Nedir: Vücut yüzeyinde; el alet, su vb. aracılığı ile çeşitli işlemler yapma dolaşım sistemini çalıştırma bağ dokuyu gevşetme şeklinde tedavi, bakım ve rahatlama yöntemleridir.

Masajın Mekanik Etkileri

Birincisi kasların arasında yer alan ve lenf damarlarındaki sıvının akışkanlığını kolaylaştırır. Venöz dönüşü kolaylaştırır. İkincisi kas tonusu üzerine olan etkisidir. Yapılan araştırmalarda; masajın normal kas tonus üzerinde hiç bir etkisi olmadığı, ancak düşük kas tonusunu uyarıcı ve kas tonusunda artışa neden olduğu tespit edilmiştir. Tonusu artmış, yani aşırı gergin olan kasların gerginliğini azalttığı tespit edilmiştir.

Masajın Fizyolojik Etkileri

Organizmanın bir bütün olduğu düşünülürse, teorik olarak masajın lokalden başlayarak bütününü etkileyeceği aşikardır.

  • Damar, sinir ve hormonal yapıların uyarılması hüzresel faaliyetleri hızlandırır.
  • Venöz dolaşımın hızlanmasıyla beraber dokuların beslenmesi ve oksijenle zenginleşmesi sağlanır.
  • Venöz dönüşümün arttırılması ile metabolik artıkların dokulardan uzaklaştırılması daha çabuk olur.
  • Doku hormonlarının salgılanması ile kılcal damarlar genişler.
  • Deri üzerinde sıvazlamanın etkisiyle deri gerginliği ve parlaklığında artma olur.
  • Genel etki yatıştırıcı ve huzur verici bir etki yaratır.
  • Nöro fizyolojik bağlantılar nedeniyle masajla mide, safra ve bağırsak fonksiyonlarında olumlu etkide bulunmak mümkündür.

Masajın Psikolojik Etkileri

Masaj koruyucu sağlık yöntemi olarak ele alındığında oldukça insancıl ve sağlıklı bir yöntemdir. İnsanın yorgunluğunun giderilmesi, gerginliklerin giderlmesi, iş yapma isteğinde artma, kabul görme gibi olumlu birçok sonucun psikolojik yapıyı olumlu etkileyeceği açıktır.

Masajın Genel Etkileri

Masaj sırasında öncelikle kan dolaşımı artar ki bu durum pek çok rahatsızlığın kendiliğinden düzelmesi için bile yeterli olabilmektedir. Artan kan dolaşımı ile organ ve dokulara taşınan kan artmakta ve dolayısıyla taşınan oksijende artış göstermektedir. Bilindiği üzere oksijen tüm organizmanın ihtiyaç duyduğu bir besin kaynağı gibidir. Organ ve dokulara taşınan oksijen o bölgelerde biyokimyasal olayların daha iyi olması ve bu reaksiyonlar sonrası vücut için zararlı olan asidik maddelerin daha az miktarda üretilmesini sağlamaktadır.

Diğer bir olay ellerle yapılan bası sırasında lenf dolaşımının düzenlenmesidir ki bu da dokularda biriken bazı zararlı maddelerin atılmasını kolaylaştırmak için gereklidir. Cilt ve cilt altında biriken ödem ve toksik maddeler böylece birikim yerinden uzaklaştırılmaktadır. Masaj adeta bir detoks vazifesi görmektedir.

Masajın bir diğer etkisi, uygulama sırasında bilinçli masörlerin, kişinin bile hissedemeyeceği oranda belli bölgelere yaptığı bası sayesinde vücutta belirli hormonların salınmasıdır ki, bu da bilinen veya bilinmeyen pek çok rahatsızlığın sağaltımını beraberine getirir. Akupunkturun tedavi prensiplerine benzer etki ile salınan bu hormonlar hedef organda düzenleyici etki göstererek oluşmuş bazı rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olmaktadır.

Not: Masaj mutlaka eğitimli bir masör tarafından yapılmalıdır...

bazı masaj çeşitleri

!!!! KAMAPNAYALAR !!!!
Anti selülit masajı
Gerek anti-selülit kremlerinin, gerek aromatik yağların dokulara etkisi, masajla kat kat artar.
İyi bir masaj bütün selülit tedavilerinden daha etkilidir. Esasında selülit tedavisi için kullanılan aletlerin tümü masajı taklit eder. Selülit, dokusu bozulmuş bir yağ hücresinden başka bir şey değildir. Kan ve lenf dolaşımındaki sıkıntılar sonucunda, su toplayan yağ hücreleri sertleşir.
Bu masajı şimdi üstelik 2 seansı sadece 250 TL ye evinizde almak istiyorsanız. Randevu için tıklayın

Sıcak TAŞ Terapisi
Sıcak Taş Terapisi, ısıtılmış taşlar kullanılarak ısının bedenin derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj terapisidir. Masaj, ısıtılmış ve soğutulmuş volkanik lav (bazalt) taşlarıyla özel bir teknik uygulanılarak yapılır. Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını ve dolayısıyla kasların, dokuların ve hücrelerin daha çok oksijenle beslenmesini (Termoterapi) sağlar.
Bu masajı şimdi üstelik seansı sadece 250 TL ye evinizde almak istiyorsanız. Randevu için tıklayın

 

     İsveç Masajı | Swedish Massage
Yumuşak ve ratlatıcı dokunuşlarla bütün vucudunuza uygulanır evinizde veya hotel odanızda iş yerinizde yartmış olduğunuz sakin bir ortamda sakinleştirici doğanın sesleri eşliğinizde bedeninizden ruhunuza doğru yumaş dokunşlar ile geçilir.

      Deep Tissue
Derin baskılar ile ağrılara karşı tedavi edici masaj sonrasındaki gunlerde kendiniz daha rahat hiss edeceğiniz ve ağrılarınızdan kurtulmanıza yardımcı bir masajdır

 

     Hot Stone
Sıcak taşlar ile yapılan bu masaj bedeninizin ruhunuzla uyumunu size hiss ettirecek kan dolaşımınızı hızlandırarak günün yorgunluğunu atacaksınız.